Bentley EXP 9 F


Uzun süredir lüks SUV pazarı için çalıştığı bilinen Bentley‘in yeni modeli Bentley EXP 9 F görücüye çıktı. Henüz prototip olduğunu göz önünde bulundurursak aracın üretime girdiğinde de bu halinden çok farklı olmayacağını söyleyebiliriz. Güncel Bentley ürün gamında yeralan araçları andıran çizgileriyle ya sevilecek ya da nefret edilecek bir tasarıma sahip.

Bentley EXP 9 F

Bentley EXP 9 F

Gelecek nesil Porsche Cayenne, Audi Q7 ve VW Touareg ile benzer platforma sahip olacak aracın 6 litre hacminde W12 motora sahip olması bekleniyor. Aracın üretime geçmesi halinde 4 litre hacimli V8 hibrit bir versiyonunun da satışa çıkacağı söylentiler arasında.

Bentley EXP 9 F

Bentley EXP 9 F


Ön yüzünde klasik bentley çizgileri taşıyan aracın led destekli sis farları ve farları Japon üreticileri andırsa da dev ön ızgarayla birleştiğinde bunun bir Bentley olduğunu anlıyorsunuz.

Bentley EXP 9 F

Bentley EXP 9 F


Arka tasarım ise bugüne kadar sıklıkla görmeye alışmadığımız bir çizgiye sahip, bir steyşın ya da SUV’den daha çok iri bir hatchbacki andırıyor. Köşeli iç bükey farlar ise iç bükey tampon üstü çizgisiyle müthiş bir uyum içerisinde.
Cam tavana sahip aracın yan çizgileri ise oldukça yüksek omuz hizasıyla Range Rover‘a kafa tutacak irilikte.

Bentley EXP 9 F

Bentley EXP 9 F


4+1 olarak tasarlanan iç tasarım daha çok 4 kişinin konforu için tasarlanmış. Ahşap, deri ve teknolojinin bolca kullanıldığı kabin üretim versiyonunda da küçük değişikliklerle karşımıza çıkabilir.

Bentley EXP 9 F

Bentley EXP 9 F


Araziden çok cadde için üretileceği aşikar aracı kim çamura bulamak ister o da ayrı bir merak konusu.
Bentley aracın üretim tarihi konusunda bir bilgi vermiyor, aracın satış fiyatı da belli değil. Şirketin 2012 Cenevre Otomobil Fuarı‘nda alacağı tepkilere göre yol haritası çizeceğini bekleyebiliriz.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir