Cadillac Ciel


Cadillac‘ın konsept otomobili Cadillac Ciel, 4 kapılı cabriolet gövde yapısı, lüks ve ihtişamı bir arada sunan tasarımıyla üretilmeden kült otomobiller arasında yerini alıyor.

GM Kuzey Hollywood Tasarım Merkezi’nin elinden çıkan Cadillac Ciel için tasarımcılar 1961 model Lincoln Continental convertible modelini ilham kaynağı olarak belirlemişler.

Cadillac Ciel

Cadillac Ciel


3175mm aks aralığıyla bir dev sayılabilecek Cadillac Ciel, 3.6 litre V6 benzinli ve lityum iyon bataryadan beslenen bir elektrik motoruyla hareket ediyor. Toplamda 425hp güç ve 583Nm torka sahip araç lüks kavramının yürüyen bir örneği.

Cadillac Ciel

Cadillac Ciel


Cadillac Ciel

Cadillac Ciel


Cadillac Ciel

Cadillac Ciel


Köşeli ve iri tasarımı aracın bize bir Cadillac olduğunu her fırsatta hatırlatırken, iç tasarım ise alışılmış Cadillac çizgilerinin modernize edilmiş hali. Üstü açık görünümü, direksiz ve cam çerçevesi tasarımı aracı daha da şık gösterirken, iri boyutlarıyla araç yürüyen bir yat görünümü çiziyor. Yolcuların rahatı için birbirinden bağımsız 4 ayrı koltuklu tasarlanan aracın üretilip üretimeyeceği bilinmiyor ama üretildiği takdirde Bentley, Rolls Royce ve Maybach‘ın zor duruma düşeceği açık.

3 Yorum : “Cadillac Ciel”
  1. yss ::
  2. Murat K. ::
  3. murti ::

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir