Chevrolet Orlando


GM Kore tarafından üretilen 5 kapılı kompakt MPV Orlando, Chevrolet‘nin yeni satış politikası doğrultusunda Türkiye’de de satışa sunulacak. İlk kez 2008 yılında Paris Otomobil Fuarı‘nda konsept olarak görücüye çıkan araç 2010 yılında üretilmeye başlanmıştı.

Chevrolet Orlando

Chevrolet Orlando

Chevrolet Orlando, 4652mm uzunluğa, 1836mm genişliğe ve 1633mm yüksekliğe sahip.

Chevrolet Orlando

Chevrolet Orlando


2760mm aksa aralığına sahip araç 5 ayrı koltuğa sahip dilenirse 3. koltuk sırasıyla 7 koltuklu olarak da kullanılabiliyor. GM Delta II platformu üzerinde üretilen araç Güney Kore’deki Kunsan fabrikasından çıkıyor.

Chevrolet Orlando

Chevrolet Orlando


Chevrolet Orlando, 1.8l(139hp,176Nm) benzinli, 2.0l(129hp, 315Nm) ve 2.0l(150hp, 360Nm) dizel motor seçenekleriyle üretiliyor. Sadece Kanada için üretilen bir de 2.4l DI Ecotec l4 bir motor da mevcut. 5 ve 6 ileri mekanik vites kutularının görev yaptığı Orlando’da otomatik vites seçeneği 150hp güce sahip 2.0l dizel ve 2.4l motor seçeneğinden sunuluyor.
Chevrolet Orlando, iç tasarımıyla Kore’den çıkan kardeşlerine oldukça fazla benziyor. En üstte yeralan bilgi ekranının altında sıralanan radyo/cd ünitesi, onun altında yeralan iklimlendirme ünitesi ve dashboarda açıyla yaklaşan vites kolu aracın klasik mpvlere benzemesini sağlamış. CD ünitesi yukarı doğru açılarak orta konsolda iPod bağlantısı yapabileceğiniz oldukça geniş bir göz ortaya çıkarıyor. Genel olarak tasarımın derli toplu olduğunu söylemek mümkün.

Chevrolet Orlando

Chevrolet Orlando


Chevrolet Orlando‘nun dış tasarımı ise yuvarlatılmış köşelerine rağmen kutu tasarımının tipik bir örneği. Arkadan bakıldığında oldukça basit kalan tasarım aracın SUV gibi algılanmasını sağlıyor. Sevimli ön tasarım ise aracı oldukça sevimli ve küçük boyutlu olarak algılamayı sağlıyor. İri panjur ortasına yerleştirilmiş logo bir Chevrolet klasiği. Aracın yandan görünümü ise oldukça sade.

Türkiye’ye önümüzdeki yıl ithal edilmesi beklenen aracın hangi motor seçeneklerine sahip olacağı ve fiyatı henüz bilinmiyor. Fakat yüksek hacimli motor seçenekleri ve otomatik vitesin her motor hacminde sunulmaması aile arabası olarak düşünecekleri satın almaktan caydırabilir. Güney Koreli olduğunu bir an unutursanız Orlando sizi Amerika’da hissettirebilir.
Chevrolet Orlando‘nun sınıfındaki rakipleri ise Renault Scénic, Opel Zafira Tourer, Citroën Xsara Picasso, Ford Focus C-MAX, SEAT Altea, Volkswagen Touran, Citroën C4 Picasso, Peugeot 5008 ve Fiat Multipla.

3 Yorum : “Chevrolet Orlando”
  1. alman ::
  2. Mestan Özdoğru ::
  3. mustafa ::

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir