Chevrolet Sonic


Chevrolet Aveo‘nun 3. jenerasyonu olan Sonic, Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı‘nda 4 kapılı ve 5 kapılı gövde tasarımlarıyla tanıtıldı. Chevrolet Sonic, Aveo‘nun Kuzey Amerika pazarında satılırken kullanılacak adı. Aveo’nun geçmişi ise GM Daewoo bünyesinde 2002 yılında üretilmeye başlanan Lanos ve Kalos modellerine kadar uzanmakta.

Chevrolet Sonic

Chevrolet Sonic 4 kapı ve 5 kapı olarak üretilecek

Chevrolet Spark‘a benzeyen iç tasarımı, çift renkli kabininde iyileştirmelere gidilen otomobilde opsiyon olarak USB ve Bluetooth bağlantıları ve Sunroof bulunuyor.

Chevrolet Sonic iç tasarım

Sonic’in iç tasarımı Spark’ı andırıyor


1,4 ve 1,8 litre benzinli motorların görev yapacağı Sonic, 5 vitesli manuel ya da 6 vitesli otomatik olarak satın alınabilecek. Motolarında güçleri 135-138hp arasında değişirken, torkları 168-200Nm arasında yeralıyor.

Chevroelt Sonic

Chevrolet Sonic Gamma 2 platformu gelecek nesil Opel Corsa’da kullanılacak


Chevrolet Sonic‘in üzerine inşa edildiği Gamma 2 platformu, gelecek nesil Opel Corsa ve Chevrolet Beat modelleri için kullanılacak.
2012 model olarak satışa çıkacak Chevrolet Sonic’in fiyatları açıklanmazken, ülkemizde Chevrolet Aveo olarak satılmaya devam edilen gövdelerin tasarımının akibeti konusunda bir bilgi bulunmuyor.

Chevrolet Sonic sedan

Chevrolet Sonic sedan oldukça şık

1 Yorum : “Chevrolet Sonic”
  1. onur ::

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir