Ford Kuga 2013


2011 Los Angeles Auto Show’da tanıtımı yapılan araçlar arasında Ford’un küçük SUV modeli Kuga (Escape) dikkat çekiyor. Daha önce incelemeye aldığımız Kuga’ya göre bir çok ekstra özelliğe, daha güzel bir görünüme ve büyük bir bagaja kavuşan 2013 model Kuga, Kuzey Amerika’da 2013 Escape model adıyla 2012’nin son çeyreğinde satışa sunulacak. Yeni Kuga’nın fiyatı ise henüz açıklanmadı.

Ford Kuga


İşte 2013 model Ford Kuga’nın detayları:

Ford aracı Avrupa pazarında Kuga ismiyle pazarlarken Amerika’da Escape adıyla piyasada olacak. Yeni Kuga’nın tasarımı ise Ford’un Vertrek konseptinden geliyor.


Yeni Ford Kuga arka tamponun alt tarafında yer alan bölgeye ayakla hafifçe vurularak ya da tekme atarak açılabilen elektrikli bagajıyla dikkat çekiyor. Araçta soğutmaya ihtiyaç duyulmadığında kapanan ön ızgaralar aerodinamik yapıyı güçlendirirken kullanıcıları da şaşırtıyor. Yeni Kuga piyasadaki versiyonuna göre 100mm daha uzun ve 971 litre yükleme hacmi sunan oldukça büyük bir bagaja sahip. Aracın arka koltukları yatırıldığında bu hacim 1.928 litreye çıkıyor.

Ford Kuga 2013

Ford Kuga iç görünüm

Aracın içinde bir çok yeni teknoloji de yer alıyor, internet bağlantısı, kör nokta uyarısı, otomatik park yardımcısı, SYNC ve MyFord Touch dikkat çeken özellikler arasında. Yeni Kuga’nın iç tasarımı ise Focus ve Fiesta’yla görünüm açısından benzerlik taşıyor.

Yeni Kuga Amerika’da 3 farklı benzinli motorla satılacak ve 6 ileri vitesli otomatik şanzıman standart olacak. 1.6 litre hacimli turbo beslemeli motoru 175 beygir güç, 240 Nm tork üretirken, 2 litre hacimli turbo motor da 240 beygir güç, 340 Nm tork üretiyor. Baz modelde yer alan Kuga ise 2.5 litrelik motorla 170 beygir güç, 227 Nm tork üretiyor.

Ford Escape


Ford’un yeni “Tek Ford” anlayışı çerçevesinde Ford Focus izleri taşıyan otomobilin tasarımı yandan eski Kuga’yla özdeş. Yeni Kuga’nın detayları ise 2012 Mart ayında düzenlenecek olan Geneva Motor Show’da ortaya çıkacak.

2011 model Ford Kuga incelemesi için Ford Kuga yazımıza bakabilirsiniz.

1 Yorum : “Ford Kuga 2013”
  1. yusuf ::

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir