Jeep Compass


Jeep’in SUV sınıfındaki otomobili Compass’ın 2011 modeli tanıtıldı. Geçirdiği makyaj operasyonuyla Grand Cherokee’ye görüntü olarak daha fazla yaklaşan Jeep Compass‘ın artık albenisinin daha yüksek olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Jeep Compass 2011

Makyajlı Jeep Compass, Grand Cherokee’ye benziyor


Birinci nesli 2006 yılında piyasaya sürülen arazi aracı Compass, temel bir değişiklikten çok makyaj çalışmasına uğradığı bu yenileme operasyonu sadece dış tasarımla kalmayarak iç kabine de sıçramış. Yenilenen direksiyonu, kalitesi artırılan yumuşak dokulu kapı panelleri, kol dayama aparatı ve koltukları operasyonun ilk görüşte dikkat çekenleri.

Jeep Compass 2011

Jeep Compass 2006 yılında bu yana yollarda


Komple değişen ön tasarımı nedeniyle dikkatsiz gözlerin aracı ilk bakışta abisi Grand Cherokee’yle karıştırması işten değil. Önce ki nesile göre daha büyük ve agresif olarak tasarlanan ön yüzü aracı daha çekici hale gelmiş.
17 inç büyüklüğündeki yeni tasarımlı jantları, gövde rengindeki eklentileri, yenilenen arka tasarımı ve farları, tamamen değişen ön tasarımı Compass üzerinde ciddi mesai harcandığının işaretleri.

Jeep Compass 2011

Jeep Compass’ın arka çizgileri ön tasarıma göre daha muhafazakar


Jeep Compass 2lt ve 2.4lt olmak üzere iki benzinli motor seçeneğine sahip. Motorlardan 2lt hacme sahip 4 silindirli olan model, 158hp güce ve 191Nm torka sahip. 2.4lt hacme sahip diğer model ise 172hp güç ve 223Nm tork sunuyor. Değişken zamanlı valf teknolojisi kullanılan motorlar 5 vites manuel ya da CVT otomatik olarak satın alınabilecek.
Fiyatı ilerki günlerde belirlenecek olan Compass’ın 2011 yılın ilk aylarında satışa sunulması bekleniyor.

Jeep Compass 2011

Jeep Compass’ın kabin kalitesi arttırılmış

1 Yorum : “Jeep Compass”
  1. necati ::

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir