Kia Picanto 2012


Kia’nın tüm dünyada ve ülkemizde de kadınlar tarafından oldukça fazla tercih edilen küçük otomobili Picanto, Kia’nın değişen tasarım anlayışıdan nasibini aldı. Mart ayında tüketicilerin beğesine sunulacak olan yeni Picanto, 4 yeni motorla satılacak.
Güney Koreli üreticinin Avrupa’da başarılı olmak hedefiyle başlattığı yeni tasarım çizgilerine sahip olan Kia Picanto, sonbaharda tüm Avrupa’yla birlikte ülkemizde de satışa sunulacak.

Kia Picanto

Kia Picanto

Kia Picanto Kappa adı verilen 3 silindirli 1 litrelik 3 adet ve 4 silindirli 1.2 litrelik 1 adet, 4 yeni motora sahip olacak, 5 vitesli manuel ya da 4 vitesli otomatik şanzıman seçeneklerine sahip.
Picanto’nun motorlarının güçleri 69-85hp arasında değişmekteyken torkları ise 94-121Nm arasında yeralıyor.
Yakıt ekonomisi artırılan yeni nesil motorlar sayesinde ortalama tüketim ise 4,2-5,9lt arasında yeralıyor.
Avrupa birliği tarafından daha da katılaştırılan emisyon oranları ve kısıtlamalarından nasibini alan Kia Picanto’nun karbondioksit salınımı 95-105g/km olarak belirtiliyor. Kia’nın ISG adını verdiği start/stop teknolojisine sahip araç, LED gündüz farlarına sahip.

Kia Picanto

Kia Picanto, Hyundai i10 ile aynı platformu paylaşıyor


Otomobilin fiyatı konusunda Kia’dan bir açıklama gelmezken, satışta olan modellerin fiyatları 21,850-22,250 TL arasında değişmekte.
Düşük yakıt tüketimi, küçük boyutları ve fonksiyonel tasarımıyla tam bir şehir otomobili olan Kia Picanto, uygun fiyatıyla kadınların ve gençlerin gözdesi olacak gibi görünüyor.

Kia Picanto

Kia Picanto’nun iç tasarımı oldukça işlevsel


Uzak doğuda Morning adıyla satılan Kia Picanto, Hyundai i10 ile aynı platformu paylaşıyor. Pazardaki en güçlü rakipleri ise Fiat 500, Nissan Micra ve Toyota Yaris.

Kia Türkiye Yeni Picanto’nun satış fiyatını açıkladı. Peter Schreyer imzalı otomobil ülkemiz 1.25 litrelik benzinli motorlarla ithal ediliyor.
Yeni Kia Picanto’nun şuan satışta olan versiyonları ve fiyatları ise şöyle:

Yeni Picanto Düz vites
Yeni Picanto Otomatik vites28.300TL
31.250TL

2 Yorum : “Kia Picanto 2012”
  1. volkan ::
  2. ayşe özkaya ::

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir