Nissan Sunny


Dünya’da olduğu gibi Türkiye’de de Qashqai ile pazardaki payını artıran Nissan, Sunny‘i yeniden canlandıracak.
İlk kez 8. Çin Uluslararası Otomobil Fuarı’nda ortaya çıkan otomobil, Ocak ayından itibaren ilk olarak Çin’de satılacak. Çin’de üretilecek olan Nissan Sunny‘ler, daha sonra 170 ülkede daha farklı isimlerle satışa sunulacak.

Nissan Sunny

Nissan Sunny, Micra’nın sedan versiyonu olarak tasarlanmış

Nissan Micra üzerine geliştirilen Nissan Sunny, iç tasarım olarak Micra ile benzeşse de dış tasarım olarak oldukça farklı görünüyor.

Nissan Sunny

Nissan Sunny’nin ön tasarımı Micra’dan çok Renault Clio Symbol modelini anımsatıyor


Nissan tarafından geliştirilen 1.5 litrelik HR15DE kodlu 4 silindirli motorunun kullanıldığı araçta Xtronic CVT adı verilen yeni otomatik vites sistemine yer verilmiş.
Çin’de donanım ve motor seçeneklerine göre 9.400-12.700€ arasında satışa sunulacak otomobilin Türkiye fiyatının Nissan Micra’dan çok farklı olmayacağını şimdiden söylemek mümkün.

Nissan Sunny

Nissan Sunny’nin arka tasarımı aracı daha üst sınıf algılamaya neden oluyor


Nissan’ın küçük sınıftaki sedanı olarak satılacak süper mini Sunny’nin kökleri 1966 yılında üretilen Datsun 1000’e kadar dayanmakta. B13 kasa kodlu modeliyle ülkemizde de oldukça popüler olan Sunny’nin Japonya’da üretimi 2004 yılında durdurulurken, Amerika ve Afrika kıtasında farklı adlarla üretilmeye devam ediyordu.

Nissan Sunny

Ön konsolu Micra’yla birebir aynı tasarlanmış

3 Yorum : “Nissan Sunny”
  1. Esin ::
  2. jpn ::
  3. ali ::

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir