Skoda Citigo


VW tarafından Frankfurt Otomobil Fuarı’nda çeşitli varyasyonlarıyla birlikte tanıtılan Volkswagen Up!, Citigo adıyla Skoda tarafından üretilecek.

Skoda Citigo

Skoda Citigo

VW Up! ile benzer çizgiler taşıyan Citigo‘da cam bagaj kapağından ve daralan arka kelebek camlardan vazgeçilmiş. Ön tasarım ise panjur ve farlarla oynanarak daha oturaklı bir görünüm elde edilmiş.
Bu yılın sonunda İngiltere başta olmak üzere tüm Avrupa’da satışa sunulması beklenen Skoda Citigo, 3563mm uzunluğa, 1641mm genişliğe ve 1478mm yüksekliğe sahip. 2420mm aks aralığına sahip aracın baga hacmi 251 litre, koltukların yatırılması halinde bu hacim 951 litreye ulaşmakta.

Skoda Citigo

Skoda Citigo


Skoda, Citigo için 60hp ve 75hp gücünde 1 litrelik 2 yeni güç ünitesi duyurdu. Minik şehir otomobili 60hp gücündeki motor ile 100km’de ortalama 4.5l yakıt tüketirken 105g CO2/km salınımına sahip. 75hp gücündeki diğer versiyonun yakıt tüketimi ise 100km’de ortalama 4,7l, CO2/km salınımı ise 108g.

Skoda Citigo

Skoda Citigo


Skoda Citigo, 3 kapılı hatchback formunda ve Volkswagen‘in önceki yıllarda ürettiği Lupo(bazı pazarlarda Fox ve Gol) adıyla satılan aracına benziyor. Bakalım bu sefer Citigo, yeraldığını sınıfta atalarının başarısız satış rakamlarını yukarıya çekebilecek mi?.
Skoda Citigo’nun sınıfındaki rakipleri ise Citroen C1, Peugeot 107, Toyota Aygo, Fiat 500, Tata Nano, Smart Fortwo, Kia Picanto, Hyundai i10, Opel Agila, Ford Ka ve Renault Twingo gibi modellerden oluşmakta.

1 Yorum : “Skoda Citigo”
  1. Onur ::

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir