Yeni Chevrolet Aveo


Chevrolet markasının kompakt sınıftaki sedan modeli Aveo‘nun, Sonic adıyla Amerika’da da satışa sunulacağını daha önce yazmıştık.

Chevrolet Aveo, GM’in Güney Kore’deki Daewoo tesislerinde 2002 yılından bu yana üretilmekte.

İlk nesli Daewoo Kalos adıyla üretilen Aveo, 2012 modeliyle Türkiye’de de satışa sunulacak. Kuzey Amerika için Michigan, Amerika’da üretilecek arabanın Avrupa ve Asya’da satılacak versiyonları GM‘nin Bupyeong-gu, Incheon Güney Kore fabrikasında üretiliyor.

Chevrolet Aveo

Chevrolet Aveo


GM Gamma II platformu üzerine üretiken aracın Sedan ve Hatchback olmak üzere şimdilik sadece 2 karoser seçeneği mevcut. T300 fabrika kodlu aracın ilerleyen zamanlarda 3 kapılı hatchback ve stationwagon versiyonları da üretilebilir.
1735mm genişliğe, 1516mm yüksekliğe sahip aracın her iki versiyonu da 2525mm aks aralığına sahip. Sedan versiyonun uzunluğu 4397mm ike, hatchback tasarımlı versiyon 4039mm uzunlukta.
GM yeni Aveo’da 1.2 litre 86hp ve 1.4 litre 100hp olmak üzere 2 farklı motor seçeneğine sahip. Amerika’da ise 1.4 litre Turbo ve 1.8 litre benzinli versiyonlar da satışa sunulacak. Ekim ayında ise 1.3 litrelik bir Turbo Dizel versiyonun da satışa sunulması bekleniyor. Chevrolet yeni Aveo ile manuel vites dışında otomatik vites opsiyonu da sunuyor.
Chevrolet Aveo HB versiyonunun dizel motor ve otomatik şanzıman ile satışa sunulması halinde uygun fiyatlı şehir otomobilleri içinde gençler ve bayanlar için ciddi bir alternatif oluşturacağı kesin.

Chevrolet Aveo

Chevrolet Aveo


Mitsubishi’yi andıran atak dış tasarımı, Chevrolet‘nin bir Güney Kore tasarımına göre oldukça dinamik olan iç tasarımı, donanım seçenekleri bu otomobili ucuz fiyatla çok satanlar listesinin tepesine taşıyabilir.
İlerleyen günlerde fiyat, donanım seçenekleri vb. gibi detaylar açıklandığında detayları yine Pata Küte Magazin sayfalarında bulabilirsiniz.

2 Yorum : “Yeni Chevrolet Aveo”
  1. sami ::
  2. Berkcan ::

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir