Yeni Mercedes Benz C serisi


Mercedes Benz’in D segmenti otomobiller arasında satış rakamlarıyla satış rekorlarını alt üst eden W204 üretim kodlu C serisi, 2011 yılı için yenilendi. 2012 model olarak anılan makyajlı yeni C serisi, Led takviyeli farlarla birlikte değişen yüzü, tamponları, yenilenen ve güncellenen iç tasarımıyla yine sınıfının tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de lideri olacak gibi görünüyor.
Dış görünümü dışında eklenen 5 yeni elektronik güvenlik sistemiyle de çıtayı yükselten Yenilenen Mercedes Benz C serisinin satışı önümüzdeki ay başlayacak.

Mercedes Benz C350 CDI Sport

Mercedes Benz C serisi Station Wagon Avrupa’da oldukça fazla talep görüyor

Mercedes Benz C250 Sport

Mercedes Benz C serisi ülkemizde Sedan olarak tercih ediliyor


Yeni motorlarıyla birlikte yakıt tüketiminde bazı modellerde %15 tasarruf sağlanmış.
C250 Sport, C300 4Matic Sport ve C350 CDI sport olmak üzere 3 yeni modele kavuşan seride, 302hp güç ve 370Nm torkla en güçlü model C350 CDI Sport modeli olacak. 2007 yılında bu yana tüm dünyada 1 milyon adetten fazla satılan aracın 2012 modeli için yaklaşık 2000 adet güncelleme yapılmış. İç tasarımda ise Mercedes Benz E serisine tasarım ve kalite olarak yaklaşan araç, COMAND navigasyon ve eğlence kontrol birimiyle neredeyse abisinin tasarımını yakalamış.

Mercedes Benz C interior

İç tasarımıyla Mercedes Benz C serisi abisi E serisini aratmıyor


Otomobilin yenilenen gövde parçalarıyla sürtünme katsayısı ise 0,26’ya düşürülmüş. Station wagon ve sedan gövde tasarımına sahip olarak satılan Mercedes Benz C serisi Bluemotion ile yakıt tasarrufu konusunda iddialı.
C180K model koduyla satılan 1,597cc motor hacmine sahip Prime donanım seviyeli en ucuz modelin satış fiyatı ülkemizde 38,670Euro olarak belirlenmiş, makyajlı modellerle birlikte fiyat seviyesinin çok fazla değişim göstermesi beklenmiyor.
C serisi için amamen yenilenmiş gövde tasarımının 2013 yılında tanıtılması ve 2014 yılında satışa sunulması bekleniyor.

Mercedes Benz C Sedan

Mercedes Benz C serisinin sürtünme katsayısı 0,26’ya çekilmiş

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir