Araba Kokusu Tavsiyeleri

Oto Fanzin editörlerinden araba kokusu incelemeleri, yorumları ve önerileri. En başarılı araba kokusu hangisi?
 Araba Kokusu Tavsiyeleri
Okunuyor Araba Kokusu Tavsiyeleri

Araç kokusu önerileri, piyasada bu noktada çeşitliliğin bulunması ancak satın almadan deneme imkânı sunulmaması sebebiyle merak edilmektedir. Araçlarımızın tıpkı kıyafetlerimiz ve evlerimiz gibi güzel kokmasını istemek en doğal hakkımızdır. Özellikle soğuk mevsimlerde araçların az havalandırması nedeniyle araba kokusu değişebilmektedir. Kötü kokuların döşemelere sinmesi sorunu da eklendiğinde araba kokusu kullanmak elzem hale gelmektedir. Araba kokusu seçerken her şeyden önce kokunun kalıcılığına ve parfümün havasız bir ortamda kokusunun değişmeyeceğine dikkat etmek gerekmektedir.

California Car Scents Hawaii Bahçeleri Kokusu

California Car Scents, araba kokusu konusunda en tanınmış markalardan birisidir. Markanın kokuları kutu şeklinde üretilmektedir. Kutunun kapağını açmanız yeterli olmaktadır. Koltuğun alt kısmına yerleştirilmesi kokunun tüm arabayı kaplamasını sağlamaktadır. 2 aya kadar kullanılabilmektedir. California Car Scents kokuları organik olarak üretilmektedir. Kokunun çözülmesi sırasında ise zararı bulunmamaktadır. Amerika’da üretilmektedir. Kiraz, vanilya, yasemin gibi güzel kokulu bitkilerden üretilen farklı çeşitleri bulunmaktadır. Oldukça kalıcı kokuları bulunmaktadır. Araba kokusu fiyatları 18,00 TL ve 20,00 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Glade

Glade oto kokuları, en sık tercih edilen koku seçenekleri arasındadır. Araba kokusu arayanlar için sunulan bazı seçenekler şu şekildedir:

  • Yeni araba kokusu
  • Lavanta esintisi
  • Okyanus ferahlığı
  • Mango esintisi

75 gün boyunca kullanılabilen koku seçenekleridir. Kötü kokuları arındırma özelliği ile aracınızın ilk günkü gibi kokmasını sağlamaktadır. Cihazlarında 12 ay garantisi bulunmaktadır. Ürünlerin fiyatları 22,90 TL ila 25 TL arasında değişiklik göstermektedir. Mango kokusu, herkes tarafından beğenilmeyecek bir aromaya sahip olduğu için çok fazla tercih edilmemektedir. Yeni araba kokusu ise neredeyse tüm deneyenlerin beğenisini toplamıştır.

Little Trees

Little Trees, çok beğenilen araba kokusu markalarından birisidir. Little Trees kokuları Amerika’da üretilmektedir. Yani ülkemizde ithal olarak bulunmaktadır. Tüm dünyada en çok kullanılan araba kokusu markası olma özelliğine sahiptir. Lavanta esintili, yeni araba kokulu gibi birçok farklı seçeneği bulunmaktadır. Kullanım için cihaz gerektiren araç kokuları arasında değildir. Kağıt koku olarak satılmaktadır. Yalnızca aracınıza asmanız yeterli olacaktır. Son günlerde klimaya takılan modelleri de oldukça popülerleşmiştir. Little Trees araç kokularının 7 haftalık kullanım ömrü olduğu bilinmektedir. Oldukça kalıcı olduğunu söylemek mümkündür. En çok vanilya ve black ice modelleri tercih edilmekte.  Fiyatları ise 15 TL civarındadır. Özellikle yeni araba kokusu seçeneği çok beğenilmektedir.

Mutlaka Denemeniz Gereken Oto Parfümleri

Yukarıda bahsettiğimiz popüler kokulardan sıkılan ve yeni, farklı kokular denemek isteyenler için de çok beğeneceklerini umduğumuz bir oto kokusu listesi oluşturduk. Oto Fanzin editörlerinin deneyip beğendiği oto kokuları sırasıyla şöyle;

1- Würth Prestige Yeni Araba Kokusu- Arabanızın daha çok kullandığımız fresh parfümlere benzer bir kokuda kokmasını tercih ediyorsanız kullanabilirsiniz.

2- Bargello Odunsu Oto Kokusu – Özellikle kış aylarında rahatlık tercih edebileceğiniz bir oto kokusudur. Çam kokusunu andıran diğer parfümlere göre ağır bir kokusu vardır.

3- California Car Scents “Palisades Pina Colada – Aracında hafif ve temiz bir kokusu olmasını isteyenler tarafından tercih edilebilecek bir oto kokusu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın