Arabamı Zamanında Bakıma Götürmezsem Ne Olur?

 Arabamı Zamanında Bakıma Götürmezsem Ne Olur?
Okunuyor Arabamı Zamanında Bakıma Götürmezsem Ne Olur?

Araç sahipleri özellikle garantisi olan araçlar için bakım yaptırmanın iyi olacağını düşünürler fakat aracınızın markası, yaşı veya modeli ne olursa olsun mutlaka ve mutlaka bakıma ihtiyaç duyacaktır. İnsan sağlığına dikkat ettiği gibi, araçlarında özellikle periyodik bakımlarını aksatmamak gerekiyor. Herkesin merak ettiği o soruya gelecek olursak; arabamı zamanında bakıma götürmezsem ne olur?

Unutulmamalıdır ki, araçların veya parçalarının, kullanılan yağların ve filtrelerin belirli bir ömrü vardır. Bu süreyi doldurduklarında ise bu parçaların yeni ise değiştirilmesi gerekmektedir. Bu gereksinimin zamanının geldiğini bilebilmek içinde araçlarımızı bakıma götürmemiz gerekmektedir. Bu ihtiyaçlar kimi zaman araçların çıkarttığı sesten, kimi zaman verdikleri tepkilerden, kimi zaman aracın içerisine giren havadan anlaşılabilir. Fakat bu tepkileri araç vermek zorunda değildir ve vermemesi bakım ihtiyacı olmadığını göstermez.

Bakımı yapılmayan aracın en büyük sorunu hiç beklenmedik anda bir sorun çıkartması ve kazalara sebep olabilmesidir. Bu da maddi manevi insanı olumsuz şekilde etkiler. Özellikle sıfır araçlara güvenen ve bakımlarını geciktiren araç sahipleri lütfen aracınızın ilk bakımını eksiksiz ve zamanında yaptırmaya özen gösterin.

Araç Periyodik Bakım İçin Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

  • Yetkili servis
  • Bakım çizelgesi
  • Zamanında bakım yapılması
  • Bakım sonrası sürecin takip edilmesi
  • Bakımı yapılacak olan aracın parçaları

Aracınızı Zamanında Bakıma Götürmezseniz veya Bakım Yaptırmazsanız Ne Olur?

İlk olarak bilmemiz gereken şey, bakımı yapılmayan her cihaz gibi aracınızın da ömrünün kısalacak olmasıdır. Gün geçtikçe aracın çıkartacağı sorunlar artar ve kısa zamanda bozulan araçlar görevlerini yerine getirememeye başlar. Bir araç çalışma aksamında bir problemle karşılaşırsa sizi trafikte zora sokabilir.

Bakımı yapılmayan araç zamanla performans kaybı yaşar ve ihtiyaçlarınızı karşılayamayacak hale gelir. Araç bakımının yapılmaması ile ortaya çıkacak diğer bir sorun ise yakıt tüketimindeki tutarsızlık olacaktır. İster istemez araç sahiplerinin yeni bir araç alırken en dikkat ettikleri konu yakıt tüketimidir. Bu durumla karşılaşmamak adına bakımların zamanında yapılması önerilir. Son olarak belirtmek gerekirse bakımı yapılmayan araçların durumu zaten araç muayene istasyonlarında denetime girdiklerinde ortaya çıkacaktır. Unutmayın ki, muayeneden geçemeyen araçlar trafikten men edilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın