Bugatti Chiron Super Sport 300+ Dünyanın en hızlı arabası

 Bugatti Chiron Super Sport 300+ Dünyanın en hızlı arabası
Okunuyor Bugatti Chiron Super Sport 300+ Dünyanın en hızlı arabası

Onu hayal etmek bile çok zor. Bir otomobilin gelebileceği en üst seviyelerden biri. Dünyanın en hızlı arabası unvanını 490 km hızla elinde bulunduran hem tasarım hem de mühendislik harikası Bugatti Chrion Super Sport 300+’ın özelliklerine biraz daha yakından bakalım.

En üst segment markalar denilince akla ilk gelenlerinden biri olan Bugatti son modeliyle rekorları alt üst ediyor ve her otomobilseverin rüyalarına giriyor. Siyah üzerine turuncu renkleriyle gönülleri, yaklaşık 500 km’lik hızıyla da rekorları fethediyor. Bugatti hem hız hem de tasarımda çıtayı daha da yukarıya çıkarıyor.

Köşelerde bulunan hava perdelerinden, teker hava çıkışlarına bu efsanevi modelde her şey yüksek hıza uygun tasarlandı. Bu rüya araba  saatte 420 kilometreye kadar konforlu bir sürüş sunan aerodinamik bir tasarıma sahip. 0’dan 100 km hıza sadece 2.5 saniyede ulaşan Bugatti Chiron Super Sport yerde giden her şeyi geçebilecek kadar hızlı ve atik.

 

Bu hızın ve gücün kaynağı ise 1600 beygir gücü üreten 4 turbolu 8 litrelik W16 motorda yatıyor. Bu aracın üzen tek özelliği fiyatı. Siz de hepimiz gibi bunca özellikten sonra böyle bir araca sahip olmanın hayalini kurmuş olabilirsiniz. Tabii ki büyük bir serveti gözden çıkarabilirseniz neden olmasın ki? Bu muhteşem aracın fiyatı sadece yaklaşık 5.5 milyon dolar civarında. Ne dersiniz? Sizce de değer değil mi?

İşte Bugatti Chiron Super Sport 300+’ın dünya hız rekorunu kırdığı anların videosu;

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın