Mitsubishi Evo 10 Özellikleri ve İncelemesi

 Mitsubishi Evo 10 Özellikleri ve İncelemesi
Okunuyor Mitsubishi Evo 10 Özellikleri ve İncelemesi

Mitsubishi Evo serisi araçlar hayatımıza girdiğinden bu yana sert tasarımı ve agresif görüntüsü ile dikkat çekiyor. Difüzör ve spoileri aracın orijinalinde bulunduğundan insanların aklına bazı sorular geliyor ama aslında bu iki parçanın amacı sadece görüntü değil aynı zamanda aracın yol tutuşuna yardımcı oluyor. Mitsubishi Evo müşterilerine farklı jant seçenekleri sunuyor. Mitsubishi Evo 90’lı yıllarda yapılan ralli yarışlarından sonra bu modeli üretme kararı aldı. Günümüzde bir çok yarışta Mitsubishi Evo aracının tercih edilme sebebi de tam olarak buna karşılık vermesidir.

Aracın içinde oldukça sert malzemeler kullanılmış. Öyle ki direksiyon ayarlanabilir bir özelliğe sahip olmadığından kullanıcısına rahat bir seçenek sunmuyor. Eğer uzun boylu bir şoför iseniz ve direksiyonu yakından takip etmek istemiyorsanız bu sizin için bir problem yaratabilir.

Motor, Donanım ve Performans

Mitsubishi Evo önceki serileri gibi 2000cc’lik bir motor sunuyor. Bu güçlü motor 300 beygir gücünde bir güç üretiyor. Mitsubishi Evo yol tutuşu ile kullanıcısına güven vererek keskin virajlarda dahi şeridini takip edebiliyor. Aracın sürüş keyfi oldukça yüksek ve çift kavramalı şanzıman sayesinde vites geçişleri oldukça hızlı.

Mitsubishi Evo yarışa uygun üretildiği için devir göstergesi 7500’ü geçene kadar manuel, 7500 devirden sonrası için otomatik şanzıman sayesinde vites geçişi üst vitese geçilerek sağlanıyor. Dilerseniz aracın tüm güvenlik sistemleri manuel olarak kapatılabiliyor. Bu sayede aracın agresif şekilde kullanımı mümkün hale geliyor.

6 ileri otomatik vites tip Mitsubishi Evo 0-100 km yaklaşık 6.3 sn’de ulaşıyor ve maksimum hız olarak 242 km/s olarak karşımıza çıkıyor.

5 ileri manuel vites tip Mitsubishi Evo 0-100 km yaklaşık 5.4 sn’de ulaşıyor ve maksimum hız 240 km/s olarak karşımıza çıkıyor.

Mitsubishi Evo özellikle sürüş esnasında normal mod kullanılırken ses yalıtımı sayesinde içeriye hiç ses almayarak büyük bir avantaj sağlıyor. Mitsubishi Evo’nun ses izolasyonu orta seviyelerde diyebiliriz. Araç sürüş esnasında çıkarttığı sesler sayesinde özellikle motor sesiyle sürücüsüne daha performanslı bir sürüş için motivasyon sağlıyor. Mitsubishi Evo alanında tercih edilebilecek en iyi araçlardan birisi olarak kendini gösteriyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın