Nokia Araç Modu

 Nokia Araç Modu
Okunuyor Nokia Araç Modu


MirrorLink / Terminal Mode teknolojisini kullanan uygulama araç sürerken haritalara, müziklere ve telefon özelliklerine kolay erişim sunarken, Bluetooth ile hands-free görüşme yapmayı basitleştiriyor. Nokia 600, Nokia 700, Nokia 701 ve Nokia N9 gibi Symbian Belle işletim sistemini kullanan Nokia akıllı telefonları için sunulacak yazılım Nokia Store’dan indirilebilecek. Uygulama Nokia Drive, Nokia Music, Nokia Maps gibi uygulamalar için bağlanabilirliği ve kullanımı kolaylaştıracak.

Bir çok markanın desteklediği MirrorLink, Car Connectivity Consortium (CCC) içerisinde yer alan standart bir akıllı telefon-araç bağlantı platformu. MirrorLink ile akıllı telefonlar araç ekranlarına, kumanda ve ses sistemlerine bağlanabiliyor.

MirrorLink kullanımı sektörde giderek ivme kazanıyor. Frankfurt Otomobil Fuarında Nokia Araç Modu’nun yanı sıra Alpine Electronics’in uyumlu araçlarda MirrorLink uyarlamalarına ve Bluetooth hands-free kullanıma olanak tanıyan, kontrol paneline monte edilebilen yeni ICS-X8 ünitesi de tanıtıldı. Car Connectivity Consortium üyesi olan bir çok firma da, Alpine ICS-X8 App Link Station gibi MirrorLink ile yeni uygulamalar geliştirmeye başlamış durumda. Nokia akıllı telefonlarının bağlantısını Alpine ICS-X8 ile yaparak ICS-X8’in 7 inçlik geniş ve yüksek çözünürlüklü ekranında akıllı telefon uygulamalarını kullanmanız artık mümkün olacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın