Peugeot Motion & Emotion Show

 Peugeot Motion & Emotion Show
Okunuyor Peugeot Motion & Emotion Show


Peugeot’nun B segmentindeki çok satan aracı 207’nin yerini bırakacağı model olan yeni Peugeot 208 baştan sona yenilendi. Peugeot Yeni 208’in lansmanından önce ön tanıtım için, bugüne kadar bir arada hiç kullanılmamış teknolojilerin benzersiz bir şekilde bir araya getirildiği olağanüstü bir etkinlik düzenledi. Geçtiğimiz 2 Kasım günü 208 hakkında ilk bilgiler kamuya duyurulmuştu, bu etkinlik ile de, 208’in güçlü bir şekilde ortaya çıkmasını sağlayacak programın hatları belirlendi. İşte o harika etkinlikten muhteşem görüntüler:

Yeni Peugeot 208

Yeni 208 mevcut 207 ile aynı dingil açıklığına sahip olmasına rağmen ondan daha hafif ve çevik olacak. 208’in en hafif modelinin ise 975 kg olacağı söyleniyor. 207’ye göre 70 mm daha kısa 10 mm daha alçak olan 208 daha yüksek bir iç hacim sunuyor. Aracın bagaj hacmi ise 15 litre daha fazla olacak.

1,0 ve 1,2 litrelik ekonomik VTi motorlara ve Beş farklı mikro-hibrit dizel motor seçeneğiyle birlikte gelecek otomobilin 2012 yazında üç ve beş kapılı versiyonlarla satışa sunulması bekleniyor.

208 Avrupa’da ve Latin Amerika’da üretilecek
Yeni 208 Avrupa’da, Fransa’nın Poissy ve Mulhouse Fabrikaları’nda, Çek Cumhuriyeti’nin Trnava Kenti’nde ve 2013’ten itibaren, Latin Amerika pazarlarının ihtiyacı için, Rio de Janeiro eyaletindeki Porto Real Fabrikası’nda üretilecek.

Hacim olarak milyonlarca satış yapan başarılı araç serisi 200 serisinin varisi 208 için Peugeot’nun büyük hedefleri var. Uluslararası iddiası olan bu model, 2012 Mart ayı ile 2013 Mart ayı arasındaki dönemde çeşitli pazarlarda piyasaya sürülecek.

Peugeot Motion & Emotion Show

Internet üzerinden bütün dünyaya yayılan Carioca Şehri’nin merkezinde gerçekleştirilen bu göz kamaştırıcı gösteri, Carioca Şehri Rio de Janeiro’nun simgeleşmiş kültür ve sosyal yaşam mekanlarından Cinelandia Meydanı’nda 8 Aralık akşamı binlerce seyirci önünde gerçekleştirildi.

Bu etkinlik için Brezilya’nın seçilmiş olması, Peugeot markasının uluslararasılaşmasını simgeliyor. Bu seçim, aynı zamanda, 208 “Let Your Body Drive” imzası ile de uyumlu.

Geçtiğimiz 9 Aralık günü ilk fragman Internet’te yayınlandı. Şu anda, etkinliğin tümünü gösteren ve bu etkileyici gösterinin “canlı” olarak yaşanmasına imkan veren filmin tamamı, Internet’te ve YouTube ve Facebook sosyal ağlarında video olarak mevcut. Böylece, “uluslararası viralleşme” (virüse benzer şekilde Internet üzerinden yayın yapma) hedefi çerçevesinde düzenek tamamlanmış oluyor. Film, www.youtube.com/Peugeot adresinden Paris saatiyle 09.00’dan itibaren izlenebilir.

Modern ve yüksek teknolojinin kullanıldığı bir gösteri

Peugeot’nun ve ürünün modernliğinin simgesi olarak bu gösteride en ileri teknolojiler kullanıldığı (3D Mapping projeksiyon ve Kinect) gibi, bunlara bir dördüncü boyut daha eklendi: izleyici kitlesi ile doğrudan interaktif bağlantı.
Bu gösteri esnasında, izleyiciler, etkinliğin ritimleri ve nabız atışlarına uyarak topluca karşılıklı etkileşime girmek suretiyle “Let Your Body Drive” imzasını yaşatıyorlar. (Sponsor Yazı)

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın