Renault Samsung SM7

 Renault Samsung SM7
Okunuyor Renault Samsung SM7


Renault‘nun Güney Koreli ortağı Samsung‘la birlikte Renault Samsung Motors adı altında geliştirdiği aracı SM7, şirketin amiral gemisi olma yolunda ilerliyor.

Renault Samsung SM7

Renault Samsung SM7

Fransız otomobil üreticisi Renault’nun %70’ine sahip olduğu Samsung Motors‘la ortak çalışması olan Renault Samsung SM7, şirketin Asya’daki amiral gemisi olmak üzere tasarlanmış. Renault Fluence ve Renault Latitude modellerinin de bu ortaklığın bir ürünü olarak Güney Kore’de tasarlandığı düşünüldüğünde Renault Samsung SM7’yi bizim yollarımızda da görmek işten değil.

Renault Samsung SM7

Renault Samsung SM7


İlk olarak Nissan Maxima baz alınarak 2004 yılında üretilen SM7, büyüyen iç ve dış hacmiyle şirketin baştan yarattığı bir model. Nissan QV motor ailesinin görev yapacağı SM7’ye 2.5l V6 190hp ve 243Nm torka sahip bir makineyle, 3.5l V6 285hp ve 330Nm torkluk diğer bir makine can verecek.

Renault Samsung SM7

Renault Samsung SM7


Renault Samsung Motors CEO’su Jean-Marie Hurtiger’in Güney Kore’de 19,724-25,641€ fiyat aralığında satışa sunulacağını açıkladığı SM7’nin satış tarihi net olarak bilinmiyor.

Renault Samsung SM7

Renault Samsung SM7

Yapılan Yorumlar
 • ramazan dedi ki:

  millet volkswagene laf eder ama renaultnun da aşağıda kalır yanı yok. nissan, samsung, dacia derken fransızların volkswageni olmuş

 • reno dedi ki:

  Tasarım çok güzel olmuş Türkiye satış fiyatı 100 bin TL&#39nin altında kalırsa çok tutar bu araç.

 • yss dedi ki:

  tr&#39de tutması için dizel motor şart.. bu sınıfta çoğu kimse 2,5 veya 3.5 litrelik benzinli motoru tercih etmiyor..
  akıcı bir tasarım olmuş fakat bence hedeflenen pazar abd

 • mith@ dedi ki:

  ne alakası var ya, hangi güney koreli amerikada tutunmuş ki bu tutunacak. renaultnun amerikada esamesi okunmuyor. yüksek hacimli motorlar sadece amerika&#39da değil, japonyada, asyada, arap yarımadasında da popüler, bu aracın bence pazar çindir arkadaş. buraya gelse satar mı, latitudee bakınca çok şansı yok diyorum

 • yss dedi ki:

  doğru, g.koreliler abd pazarında yok. abd pazarında japon markalar üst sınıf araçları satabiliyorlar ve bu araçta abd pazarına bu yüzden uygun bence.

 • mith@ dedi ki:

  yss sen beni komple yanlış anlamışsın, amerikada hem kia hem hyundai satılıyor ama adamların pazarda esamesi okunmuyor. amerikalılar uzakdoğudan araç alacaklarsa gidip kore markası yerine japon markası toyota, honda, lexus, infinitiyi terchi ediyorlar.almanlar bile toyota corolladan daha çok satmak için uğraşıyor amerikada, kimsenin korelileri salladığı yok

 • Murat K. dedi ki:

  Güzel fakat iç tasarım olarak Alman rakiplerinin bir adım gerisinde. Daha iyi olabilirdi, fakat dış görünüşe laf yok

Bir Yorum Yapın