Seat Mii

 Seat Mii
Okunuyor Seat Mii


Volkswagen konsepti Up!, ilk üretim versiyonu Skoda Citigo’dan sonra şimdi de Seat Mii olarak karşımızda.

Seat Mii

Seat Mii

2011 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda türlü versiyonlarıyla karşımıza çıkan fakat üretim versiyonu gösterilmeyen VW Up!, Seat logosu ve Mii adıyla da satışa sunulacak.

Seat Mii

Seat Mii


3.56m uzunluğa sahip olan Mii, sadece 854kg ağırlığında. 1 litrelik 60hp ve 75hp gücündeki motorlarla yol alacak olan Seat Mii’nin 5 kapılı versiyonu üretilmesi halinde 2012 yılının sonunda karşımıza çıkacak.
1 litre 60hp gücündeki makine Mii‘yi 160km/h hıza ulaştırırken, yakıt tüketimi 100km’de ortalama 4.5lt olarak belirtilmiş. 75hp gücündeki diğer versiyonun son hızı 170km/h, 100km’de ortalama tüketimi ise 4.7lt. Üretilmesi planan Start/Stop sistemine sahip CNG versiyonu için Seat 86g/km CO2 salınımıyla Dünya’nın en temizi sıfatını yakıştırmış.

Seat Mii

Seat Mii


Seat’ın iç tasarımı da diğer iki kardeşi gibi oldukça sıkıcı bir tasarıma ve boğucu renklere sahip. Dış tasarımı çok şirin olmasa da nispeten eğlenceli sayılabilecek gövde formu için daha başka bir çözüm düşünülmeliydi. Skoda gibi Seat‘ın da otomatik vites sunmaması otomobilin fiyatını düşürüp azalan ağrılık nedeniyle performansını artırırken pazarda ciddi bir payı kaybetmesine de neden oluyor.

Seat Mii

Seat Mii


Skoda Citigo, Volkswagen Up! ya da Seat Mii, bu üçüz kardeşler şehiriçinde park sorunu yaşamadan ekonomik bir araba sahibi olmak isteyenler için ideal görünüyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın