VW Up!

 VW Up!
Okunuyor VW Up!


Volkswagen’in Franfurt Otomobil Fuarı‘nda tüketiciyle buluşacak küçük şehir otomobili VW Up!‘ın üretim versiyonuna ait resmi bilgi ve fotoğraflar tanıtıldı.
3.54m uzunluğa 1.64m genişliğe sahip, aks aralığı 2.42m olan araç Volvo C30‘da olduğu gibi tamamı camdan yapılmış ve tampona kadar inen düz bir bagaj kapağına sahip.

Volkswagen Up!

VW Up!

VW Up!, 3 silindirli 1.0 litre hacme sahip 2 farklı güçte yeni bir motor kullanıyor. VW BlueMotion teknolojisine sahip stop/start sistemli 60hp güce sahip versiyon 100km’de ortalama 4.2 litre yakıt tüketiyor. 75hp güce sahip diğer versiyon ise 100km’de 4.3 litre tüketiyor.

Volkswagen Up!

VW Up!


251lt bagaj hacmi VW Up!’ın gerçekten bir şehir otomobili olduğunu ortaya koyarken, koltukların yatırıldığında elde edilen 951lt bagaj hacmi gerçekten etkileyici.

Volkswagen Up!

VW Up!


VW Up!, alışık olduğumuz gibi Volkswagen ailesinin birbirinin aynı yüz ve arka tasarıma sahip araçlarından çok daha farklı. Her ne kadar ön far tasarımı diğer modelleri anımsatsa da arka tasarımı kendine özgün. Yuvarlak hatlara ve iri farlara sahip ön tasarımda geniş bir hava yarığı yok. Arka tasarım ise ön tasarımla tamamen farklı, sert çizgiler, ön farlara göre küçük tasarlanmış arka farlar aracı farklı kılıyor. Aracın hem ön hem de arka tasarımında kullanılan en dikkat çekici şey ise iri tamponları. Aracın yan tasarımı oldukça sevimli, geniş kapılar arka geçişi kolaylaştırırken iri kelebek cam aracın olduğundan daha büyük algılanmasını sağlıyor. Tekerlekler ise hem önde hem de arkada en uç noktalara yerleştirilmiş.

Volkswagen Up!

VW Up!


VW Up! dış tasarımda olduğu gibi iç tasarımda da oldukça minimal ve kendine özgü çizgilere sahip. Kendine özgü bir dashbord tasarımına sahip olması bizi gerçekten mutlu etti. Orta üstte toplanmış, havalandırma, navigasyon ve eğlence sistemi aracın vitesinin önünde küçük gözler oluşmasını sağlamış.
Volkswagen Up! ile küçük otomobil pazarında oldukça iddialı olabilir tabii ki mantıklı bir fiyat politikası izleyebilirse.

Yapılan Yorumlar
  • Murat K. dedi ki:

    Doğuş Otomotiv bu arabayı 30.000 TL&#39den aşağı satmaz. Malum halk arabası Türkiye&#39de prestijin sembölü 🙂 Aracın Almanya başlangıç fiyatı 9.500 Euro olacak. Ayrıca bu boyda bir araç almak isteseydim, sedefli beyaz renkte bir Fiat 500 alırdım. O araç VW Up &#39dan çok daha kaliteli duruyor.

  • halil dedi ki:

    arabanın arkasını kapıdan itibaren kesip atınca çok güzel olur bence

Bir Yorum Yapın